Co to jest WER Warszawa?

Twoja paczka trafiła to WER Warszawa? Jeśli to Twoje pierwsze zakupy i nie wiesz co to jest, spokojnie, w tym poradniku wszystko dokładnie wyjaśnimy.

Co to jest WER Warszawa?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie trafia twoja paczka z Azji w pierwszej kolejności po przyjeździe do Polski? Wszystkie takie paczki trafiają to WER, a to skrót od Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy. Tutaj wszystko jest  segregowane i wysyłane w dalszą podróż.

WER Warszawa to największa tego typu centrum sortowania w Polsce, dlatego to właśnie w Warszawie, trafia najwięcej przesyłek z zagranicy. Po segregacji i ewentualnej kontroli nasza paczka trafia do Urzędu Pocztowego w Warszawie, skąd jest wysyłana do urzędów regionalnych.

Kontrola celna

Do Wer Warszawa trafia wiele paczek z zagranicy, w związku z tym na miejscu pracują pracownicy Urzędu Celnego. Celnicy sprawdzają paczki z zagranicy, czy są zgodne z obowiązującym w Polsce prawem i mogą na nie nakładać cło związku w wykryciem nieprawidłowości.

A co w przypadku, gdyż urzędnicy wykryją nieprawidłowości w naszej paczce? W takim wypadku celnicy sami będą próbować się z nami skontaktować. Więcej o cle pisaliśmy w artykule – Co warto wiedzieć przed zakupami na Aliexpress.

 

Adres kontaktowy

ul. Łączyny 8, 02-822 Warszawa

Centrum czynne jest w godzinach: 8:00 – 20:00

Wer Warszawa – Kontakt

Jeśli masz jakieś problemy z paczką, np. leży już od wielu dni w sportowi warto skontaktować się w tej sprawie. Pomocne okazać się nam poniższe dane kontaktowe:

Adresy e-mail dostępne do naszej dyspozycji:

  • skargi@centrala.poczta-polska.pl
  • usługi.pocztowe@poczta-polska.pl

W treści wiadomości warto podać następujące dane oraz jak najdokładniej opisz sytuację:

  • numer przesyłki,
  • adres odbiorcy z właściwym kodem pocztowym,
  • numer telefonu (może się przydać w dalszym kontakcie)

Numery telefonów:

Sortownia WER: 022 548-13-56 oraz 022 548-13-58;
Sekcja reklamacji: 022 548-11-96 lub 022 548-11-98;
Infolinia dla telefonów stacjonarnych: 801 333 444 lub (+48) 43 842 06 00 dla komórek, stacjonarnych krajowych i zagranicznych

 

Pamiętajcie! Czekając na paczkę, uzbrójcie się w cierpliwość, gdyż czasami paczka, bez powodu może przebywać tak nawet kilkanaście dni. Jeśli macie jakieś pytania, zadawajcie je w komentarzach lub odpowiedzcie fanpage Poczty Polskiej.

 

 

 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *