Co warto wiedzieć przed zakupami z Aliexpress

Przed Państwem poradnik – Co warto wiedzieć przed zakupami z Aliexpress , który może okazać się przydatny w kryzysowych sytuacjach. Znajdziecie tutaj odpowiedzi na najważniejsze pytania, dotyczące robienia zakupów z Aliexpress.

Co warto wiedzieć przed zakupami z Aliexpress?

Aliexpress – wysyłka z Polski

Tak, istnieje taka możliwość. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo czasu, oraz nie musimy się martwić o sprawy celne. Niestety, w ofercie Aliexpress nie ma dużo sklepów, które oferują wysyłkę swoich produktów z Polski.

Jak Aliexpress zwraca pieniądze?

Jeśli z jakiś przyczyn nasza paczuszka nie dotrze do nas na czas, mamy prawo do złożenia reklamacji.      W takim przypadku możemy poprosić o zwrot pieniędzy. Trzeba założyć spór ze sprzedawcą, nie trwa to jednak aż tak długo. Najczęściej po kilku, kilkunastu dniach otrzymujemy odpowiedz od sprzedawcy. Dokładnie opisaliśmy to w poradniku tutaj.

 Aliexpress – płatności

Kolejny temat, to płatności. “Chińskie Allegro” posiada wiele rodzajów płatności. Są to: płatności kartami kredytowymi lub debetowymi, płatność poprzez serwis PayPal. Można płacić także poprzez przelewy internetowe PayU i Przelewy24, WesterUnion. Przelewy bankowe również wchodzą w grę, lecz nie są do tego najkorzystniejsze.

 Aliexpress – płatność przy odbiorze

Niestety nie można kupować na tej platformie za pobraniem, ale Aliexpress ma bardzo dobry system ochrony kupujących i w razie problemów z paczką to kupujący jest na lepszej pozycji. Przy płatnościach można korzystać z prostego systemu PayPal, który jest łatwy w obsłudze.

Zwrot towaru

Jak wygląda zwrot towaru na Aliexpress? Aby móc zwrócić towar na Aliexpress musimy bardzo dobrze uzasadnić przyczynę zwrotu. Na szczęście nie jest obecnie to takie trudny, gdyż twórcy platformy przygotowali specjalny formularz do zwrotów towaru, w którym wybieramy właściwe sformułowania. Nie musisz dobrze znać języka angielskiego, aby poprawnie złożyć taki formularz. Dzięki takim zabiegom, bardzo szybko można aplikować o zwrot towaru.

Jak wpisać adres na Aliexpress

Pierwszą rzeczą jaka mnie zdziwiła przy moich pierwszych zakupach było błędne wpisanie kodu pocztowego. Jest to jednak bardzo proste. Zamiast polskiego, standardowego kodu np. 12-345 piszemy kod bez myślnika. Wygląda to następująco 12345.

Cło i VAT na Aliexpress

Kolejnym, bardzo istotnym punktem, który należy przemyśleć jest płacenie cła. Cło na towary z chin nie jest naliczane na produkty z Państwa Środka jeśli nie przekroczą rzeczywistej wartości  produktu 150 euro.

VAT nie jest naliczany na paczki, które nie przekraczają wartości 22 euro. Jednak trzeba pamiętać, że na paczce musi pojawić się informacja, że jest to GIFT, czyli prezent. Większość sprzedawców, bez informowania nas zamieszcza takie informacje na paczce, dzięki czemu nie musimy płacić VAT-u.

Jeśli już zapoznałeś się z najważniejszymi informacjami przed zakupami z Aliexpress, warto zapoznać się z tym poradnikiem: Jak kupować na Aliexpress?

Jak anulować zamówienie na Aliexpress?

Czy w ogóle jest taka możliwość? Tak, jest. Warto, jednak przed anulowaniem zamówienie napisać do sprzedawcy, czy przesyłka nie została już wysłana. Jeśli zamówienie zostało do nas już wysłane, nie będzie możliwości jego anulowania. Jeśli, natomiast nie opłacaliśmy jeszcze naszego zamówienia, to możemy je anulować

Aby anulować zamówienie, przejdź do sekcji Moje zamówienia na koncie osobistym AliExpress. Kliknij przycisk „Anuluj zamówienie” obok wymaganego zamówienia. Przejdziesz do strony zamówienia i będziesz musiał kliknąć przycisk Poproś o anulowanie zamówienia. Następnie wybierz przyczynę anulowania.

Nie powinno być większych problemów przy anulowaniu takiego zamówienia.

Ile trwa zwrot pieniędzy z Aliexpress?

Zwrot pieniędzy z Aliexpress trwa średnio od 3 do 15 dni roboczych. Pieniądze wrócą tam, skąd były wysyłane.


1 komentarz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *