Jak wygląda śledzenie przesyłek z Chin

Śledzenie przesyłek z Chin jest dość łatwą rzeczą. Choć na początku nie wiedziałem, gdzie mogę sprawdzić i gdzie moja paczka aktualnie się znajduje. Dlatego w tym poradniku opisaliśmy istotne sprawy dotyczące śledzenia paczek z Aliexpress.

Śledzenie przesyłek z Chin

Jeśli masz już przypisany numer śledzenia zamówienia, nie czytaj dalszej części poradnika. Przejdź do stron, które oferują możliwość śledzenia swojej paczki:

https://alipaczka.pl/

https://www.17track.net/pl

Są to polskojęzyczne serwisy, dlatego bez problemu poradzisz sobie ze sprawdzeniem, co dzieje się z przesyłką.

Czym jest Tracking Number?

Tracking Number (Numery monitorowania) – to numery nadawane paczkom w momencie wysyłki do danego odbiorcy. Numery monitorowania są przydatne do poznania lokalizacji dostaw, dzięki czemu możemy oszacować za ile czasu dotrze ona do odbiorcy.

Jak śledzić przesyłkę z Aliexpress

Po zapłaceniu za zamówienie na platformie handlowej Aliexpress sprzedawca przygotowuje nasze zamówienie do transportu i przekazuje go firmie pocztowej. To, która firma kurierska dostarczy twoje towary, zależy od metody wybranej przed dokonaniem płatności. Jeśli dostawa jest bezpłatna, zazwyczaj jest dostarczana przez China Post. Dostawa tą firmą trwa najdłużej ze wszystkim możliwych do wyboru.

Gdy paczka jest wysyłana do usługi pocztowej, przypisywany jest jej unikalny numeryczny numer śledzenia. Aby śledzić paczki na Aliexpress, musisz znaleźć numer śledzenia przypisany do Twojej paczki na stronie zamówienia na Aliexpress.

Aliexpress – tracking

Należy pamiętać, że numer zamówienia na Aliexpress i numer śledzenia to różne numery. Numery zamówień na Aliexpress są podobne do następujących , 80650461905421, podczas gdy numery śledzenia wyglądają tak: YP74760641384017809

Pamiętaj, że nie możesz śledzić przesyłki za pomocą numeru zamówienia na Aliexpress, musisz znaleźć numer śledzenia swojego zamówienia na stronie zamówienia na Aliexpress. Przejdź do sekcji Moje zamówienia, wybierz potrzebne zamówienie i kliknij w szczegóły zamówienia. Szczegóły zamówienia zostanie wyświetlone na otwartej stronie. Znajdź i skopiuj numer śledzenia i wklej go na stronie oferującej śledzenie przesyłek z Chin. Następnie kliknij przycisk „Szukaj”.

Jeśli chcesz zapisać kilka numerów śledzenia i sprawdzić je wielokrotnie, pobierz aplikację 17track na swój telefon i śledź kilka zamówień jednocześnie, otrzymując aktualne informacje o każdej paczce.

Pamięta, że jeśli twoja paczka znajdzie się już w WER Warszawa może leżeć tam sporo czasu, dlatego trzeba być cierpliwym

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *