Ukryte aukcje na Aliexpress

W tym poradniku dowiesz się co to takiego ukryte aukcje na Aliexpress oraz gdzie możesz je znaleźć.

Ukryte aukcje na Aliexpress – co to?

Ukryte aukcje na Aliexpress – to aukcje, na których nie są sprzedawane przedmioty widoczne na zdjęciach. Wygląda to tak, że teoretycznie płacimy za daną rzecz, która widnieje na zdjęciach, lecz otrzymujemy inny produkt.

Przykład:

Sprzedawca wystawił produkt, który podpisał np. jako koszulka męska. Na zdjęciach widnieje prosta koszulka, lecz gdy ją zamówimy, dojdzie co nas replika koszulki GUCCI.

Dlaczego takie aukcje są ukryte?

Odpowiedz jest prosta. Sprzedawcy Aliexpress nie mogą handlować podrabianymi produktami na tej platformie. W ten sposób osoby sprzedające podróbki wymyślili właśnie „ukryte aukcje”, które cieszą się dość dużą popularnością.

Jak zamawiać produkty z ukrytych aukcji?

Wielu sprzedawców używa innych metod maskowania replik znanych marek, dlatego warto dokładnie zapoznać się z instrukcją, jak zamówić dany produkt. A gdzie ją znajdziesz? Nigdzie nie ma napisanego w prost, co trzeba zrobić. Takie informacje najczęściej udostępniają pośrednicy, którzy są w kontakcie z różnymi grupami na Facebooku, czy stronami internetowymi.

Jak szukać ukrytych aukcji na Aliexpress?

Najlepiej obserwować grupy na Facebooku, związane właśnie z ukrytymi aukcjami. Tam na bieżącą znajdziecie interesujące Was aukcje. U nas ukryte aukcje znajdziesz w sekcji Ukryte aukcje na Aliexpress.

 

Na co trzeba uważać, podczas zakupów na takich aukcjach?

  • Nie możemy kontaktować się ze sprzedawcą z informacjami na temat podrabianych produktów.
  • Nie ma potrzeby kontaktowania się ze sprzedającym, kiedy wpiszemy odpowiedni kod on wie co musi Ci wysłać.
  • Jeśli jesteś czegoś niepewny, odpuść aukcję lub z skontaktuj się z kimś, kto się na tym zna.
  • Nie komentujemy i nie oceniamy naszego zamówienia.

Pamiętajcie także, że sprowadzenie próbek do Polski wiąże się z ryzykiem prawnym. W naszym kraju nielegalne jest sprowadzanie podróbek do obiegu. Nawet próba sprowadzenia podróby tylko dla siebie wiąże się z ryzykiem zatrzymania przedmiotu przez urzędników celnych, lecz ciężko odróżnić na pierwszy rzut oka podróbkę od oryginału.

Jeśli macie jakieś pytania dotyczące zamawiania produktów z Ukrytych aukcji, zapraszamy do zadawania ich w komentarzach. Na wszystkie postaramy się odpowiedzieć.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *